• Autor
    Wiadomość

Condor 2 wspólne loty nad wirtualnymi kaszubami

Postprzez jarek » So wrz 08, 2018 12:45 pm

Wiadomo sezon trwa cały rok, ale nie oszukujmy się po wrześniu szanse na przeloty z EPPR szurają po ziemi.

Stąd proponuję rozpocząć wirtualny sezon przelotowy.
Moglibyśmy wieczorami - np. o 20:30 umawiać się na wspólne przeloty z EPPR lub EPKO po sieci.
Jak pisałem w innych postach zrobiłem scenerię polski północnej - rozdzielczość jest taka, że można na niej spokojnie robić przeloty w oparciu o papierową mapę, obszar i zasięg dobrej rozdzielczości jest dużo większy niż w mojej scenerii dla Condor 1.

Mi takie wirtualne przeloty z EPPR w konfiguracji z "lusterkiem" bardzo dużo dały:
1. bardzo dobre rozkminienie LK8000 i XCSoar - realistyczne przetestowanie różnych opcji i ustawień, dobór najlepszego układu wyświetlanych parametrów
2. dobre poznanie w 3 wymiarze wszystkich otaczających stref
3. zbadanie jakie jest ryzyko wypadnięcia ze strefy przy różnych kierunkach wiatru
4. szanse na dolot z różnych okolic (np. starogardu)
5. planowanie tras względem kierunku wiatru z uwzględnieniem stref
6. ogólny podział uwagi pomiędzy nawigacją/obsługą lusterka, a obserwowaniem pogody
7. ćwiczenie lotów prędkościowych i efektywnych dolotów.
A wszystko to w szybko amortyzowanym przez nalot koszcie licencji Condora 2 i oczywiście joysticka i koniecznie orczyków.
Tak, że zachęcam, jakby co mogę pomóc w konfiguracji.

Pytanie kto by chciał się przyłączyć do sieciowego latania i reflektował na scenerię - zajmuje około 6Gb?
Opracowanie scenerii zajęło mi kilkadziesiąt godzin, dlatego zachęcam do rewanżu poprzez realizację prac z Trello :).
 
Login: jarek
Posty: 1574
Dołączył(a):
Śr gru 21, 2011 5:58 pm

Re: Condor 2 wspólne loty nad wirtualnymi kaszubami

Postprzez tomek_s. » So wrz 08, 2018 5:56 pm

zacny pomysł, jestem zainteresowany tylko muszę koma zmienić :-P ...ale i tam mam to w planach.
 
Login: tomek_s.
Posty: 5529
Dołączył(a):
Pt kwi 07, 2006 4:14 pm

Re: Condor 2 wspólne loty nad wirtualnymi kaszubami

Postprzez Piotr_S » So wrz 08, 2018 6:56 pm

Nie mam dżojstika ani tym bardziej orczyków :) ale żeby zaspokoić ciekawość raz mogę wypiścić się w taką "trasę" :)
Raczej z klawiaturą , bardziej dla zabawy z XCsoar/LK

Pozdrawim
 
Login: Piotr_S
Posty: 1079
Dołączył(a):
Cz cze 18, 2015 5:23 pm

Re: Condor 2 wspólne loty nad wirtualnymi kaszubami

Postprzez jarek » N wrz 23, 2018 9:29 pm

Latanie bez orczyków i joysticka na Condorze powinno być zakazane - serio :)

Jeszcze jedna ważna rzecz zanim ktoś wysupła te 270PLN na zakup Condora 2 - ważne by sprawdzić wymagania minimalne - http://www.condorsoaring.com/system-requirements/
W szczególności chodzi o osobną kartę graficzną - posiadającą osobną pamięć RAM.
Ja mam laptopa ze zintegrowaną kartą Intel 620 (która współdzieli pamięć video z normalną pamięcią) - na której gra skacze i po ok 1h lotu potrafi się zupełnie wykrzaczyć.
oraz drugą wbudowaną kartę GeForce Mx150 z 2Gb ramu, która choć w rankingu https://www.videocardbenchmark.net/directCompute.html ma tylko 1278 pkt to Condor śmiga elegancko na pełnych detalach.
 
Login: jarek
Posty: 1574
Dołączył(a):
Śr gru 21, 2011 5:58 pm

Re: Condor 2 wspólne loty nad wirtualnymi kaszubami

Postprzez milcz » Cz paź 04, 2018 3:19 pm

Ja bardzo chętnie dołączę. Masz możliwość wrzucenia scenerii na jakiegoś FTPa? Jeśli nie to przy najbliższej okazji wezmę ze sobą pendriva na lotnisko.
 
Login: milcz
Posty: 158
Dołączył(a):
Pt mar 24, 2017 11:25 am

Re: Condor 2 wspólne loty nad wirtualnymi kaszubami

Postprzez jarek » N paź 07, 2018 12:03 am

A masz już działającego Condora2?
 
Login: jarek
Posty: 1574
Dołączył(a):
Śr gru 21, 2011 5:58 pm

Re: Condor 2 wspólne loty nad wirtualnymi kaszubami

Postprzez milcz » Pn paź 08, 2018 9:55 am

Mam. Dwójka działa bez problemu, to z jedynką miałem kłopoty ze względu na starego directX.
 
Login: milcz
Posty: 158
Dołączył(a):
Pt mar 24, 2017 11:25 am

Re: Condor 2 wspólne loty nad wirtualnymi kaszubami

Postprzez jarek » Wt paź 09, 2018 7:44 pm

Ok to jak po robię jeszcze końcowe testy startów z poszczególnych lotnisk w przeciągu kilku dni powinienem dać znać na priv.
 
Login: jarek
Posty: 1574
Dołączył(a):
Śr gru 21, 2011 5:58 pm

Powrót do Projekt "Condor"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości