Barometr stanu aktualnego treningu pilota

zalecenia, porady, przestrogi, zdarzenia
  • Autor
    Wiadomość

Barometr stanu aktualnego treningu pilota

Postprzez jaclen » Pn kwi 09, 2018 10:14 pm

Budzimy się ze snu zimowego, marzymy o przelotach dlatego przypominam wpis i link do:

" adres strony na której w bardzo prosty i szybki sposób można sprawdzić wskaźnik poziomu własnego treningu w świetle bezpieczeństwa wykonywania lotów.

https://trainingsbarometer.de/

Pomysł został opracowany przez niemieckie biuro ds. bezpieczeństwa lotniczego przy niemieckim związku dyscyplin lotniczych (Büro für Flugsicherheit des DAeC (Deutscher Aero Club e. V.)

Poprzez podanie ilości startów oraz ilości godzin spędzonych w powietrzu w ostatnich 6 miesiącach - otrzymujemy wynik na skali oznaczonej kolorami wraz z zaleceniami na które elementy lotu należy szczególnie zwrócić uwagę przy wykonywaniu lotów. Niestety komentarze w języku niemieckim - myślę że można by było zamysł zaadaptować w języku polskim szczególnie jeśli chodzi o pilotów uczących się oraz z małym nalotem ogólnym."

materiał z:
http://forum.szybowce.com/bezpieczenstw ... /#msg18037
Z poważaniem,

Jaclen
 
Login: jaclen
Posty: 1671
Dołączył(a):
Cz kwi 06, 2006 8:45 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Barometr stanu aktualnego treningu pilota

Postprzez jarek » Cz lip 26, 2018 3:00 am

W ramach troski o bezpieczeństwo klubowego sprzętu ;) dodałem do WebChrono automatyczną prezentację tego barometru - jest prezentowany pilotowi zaraz po zalogowaniu na podstawie jego lotów z ostatnich 6ciu miesięcy i aktualizowany jest co wieczór.

Skala kolorów jest dokładnie taka jak w dokumencie:
Trainingbarometer_A3.pdf.

Możliwe że jeszcze jego wygląd będę polepszał i pododaję jakieś opisy.
 
Login: jarek
Posty: 1574
Dołączył(a):
Śr gru 21, 2011 5:58 pm

Re: Barometr stanu aktualnego treningu pilota

Postprzez tomek_s. » Cz lip 26, 2018 9:28 am

super!

Możliwe że jeszcze jego wygląd będę polepszał i pododaję jakieś opisy.


być może warto rozróżnić metody startu.
 
Login: tomek_s.
Posty: 5529
Dołączył(a):
Pt kwi 07, 2006 4:14 pm

Re: Barometr stanu aktualnego treningu pilota

Postprzez jarek » Pt lip 27, 2018 9:58 am

Wczoraj zrobiłem tak, że na stronie ( Ludzie ->Statystyki lotnicze osób osoby o uprawnieniach edytora (czyli instruktorzy) mogą zobaczyć stan aktualności treningu dla wszystkich pilotów (dzięki polu filtrowania można sobie łatwo odnaleźć konkretną osobę), można też posortować tabelę wg tego atrybutu.
 
Login: jarek
Posty: 1574
Dołączył(a):
Śr gru 21, 2011 5:58 pm

Re: Barometr stanu aktualnego treningu pilota

Postprzez michal708 » So lip 28, 2018 9:40 pm

Bardzo podoba mnie się. :P
Zacny pomysł jarku :)
 
Login: michal708
Posty: 199
Dołączył(a):
So wrz 16, 2017 12:35 pm

Re: Barometr stanu aktualnego treningu pilota

Postprzez Krzysztof Roczkowski » So sie 04, 2018 1:30 am

Dla pokazania realnego wlatania, fajnie by było gdyby można robić na swoim profilu aktualizacje o wylatane godziny w obcych klubach na obcym sprzęcie.
 
Login: Krzysztof Roczkowski
Posty: 315
Dołączył(a):
Wt sty 05, 2016 11:38 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Barometr stanu aktualnego treningu pilota

Postprzez BartekTrawinski » So sie 04, 2018 11:05 am

Krzysztof Roczkowski napisał(a): aktualizacje o wylatane godziny w obcych klubach na obcym sprzęcie.


W tym celu utwórz chronometraż uzupełniając plik dostępny na WC i wyślij do Jarka.
 
Login: BartekTrawinski
Posty: 164
Dołączył(a):
N sie 14, 2016 11:00 pm

Re: Barometr stanu aktualnego treningu pilota

Postprzez jarek » So sie 04, 2018 12:19 pm

BartekTrawinski napisał(a):W tym celu utwórz chronometraż uzupełniając plik dostępny na WC i wyślij do Jarka.


Dokładnie - szablon excel jest dostępny Loty->Import z excel ja mam wprowadzone wszystkie swoje loty od początku (tj od 2011r.) i dzięki temu nikt mnie nie zagnie pytaniem jaki mam nalot ogólny, na dwusterach, na danym typie szybowca, liczba startów w ost. 2 latach, itp itd.
Wprowadzanie info o wszystkich lotach ma też tę zaletę że łatwiej sobie wyliczyć dane do corocznej ankiety no i daje sekcji pogląd gdzie i jak dużo ludzie latają poza klubem.
 
Login: jarek
Posty: 1574
Dołączył(a):
Śr gru 21, 2011 5:58 pm

Re: Barometr stanu aktualnego treningu pilota

Postprzez Krzysztof Roczkowski » So sie 04, 2018 4:09 pm

Super, dzięki za info i zabieram się do uzupełnienia Excela :)
 
Login: Krzysztof Roczkowski
Posty: 315
Dołączył(a):
Wt sty 05, 2016 11:38 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Powrót do Bezpieczeństwo Lotów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron