• Autor
    Wiadomość

Condor2 i sceneria polski północnej

Postprzez jarek » N mar 18, 2018 2:21 am

Ponieważ pogoda ostatnimi czasami lataniu nie sprzyjała, a dodatkowo życie rodzinne mi latania w tym sezonie nie ułatwi zainwestowałem w Condora 2 i oczywiście od razu zabrałem się za produkowanie do niego scenerii polski północnej - dzięki lepszym tutorialom, oprogramowaniu GISowemu i rosyjskiemu oprogramowaniu do ściągania map foto :) udało mi się zrobić w dobrej rozdzielczości mapę obejmującą:
EPPR, EPKO, EPGI, EPKZ, EPEL, EPTO, EPWK, EPPI, EPBD i oczywiście wszystko pomiędzy.
Dodatkowo z openstreet map udało mi się zaciągnąć warstwę dotyczącą lasów dzięki czemu lasy są prawidłowo odwzorowane trójwymiarowymi drzewami - dzięki czemu można poćwiczyć latanie nad kaszubskimi borami :)
Wrzucam kilka screenshotów:
https://imgur.com/a/ZnCgV

Condor też bardzo dobrze nadaje się do ćwiczenia korzystania z LK8000 i XCSoar - za pomocą odpowiedniego programiku emulującego port com po WiFi można bez problemu połączyć LK8000/XcSoar na komórce z Condorem.

Sceneria zajmuje kilka gigabajtów (pliki źródłowe kilkadziesiąt), dodatkowo mapy foto raczej nie są dystrybuowalne więc nie ma szans by opublikować to w sieci, ale jakby co z członkami sekcji mogę się podzielić :)
Ostatnio edytowano So sty 05, 2019 12:27 pm przez jarek, łącznie edytowano 1 raz
 
Login: jarek
Posty: 1574
Dołączył(a):
Śr gru 21, 2011 5:58 pm

Re: Condro2 i sceneria polski północnej

Postprzez milcz » So mar 24, 2018 1:43 pm

Najs!
Ja niestety zraziłem się do Condora ze względu na żenujący poziom supportu z ich strony, a konkretnie całkowity brak.
Dwójka wygląda obiecująco bo w końcu przeszli na DX11, ale ze względu na powyższe raczej spasuję.

EDIT: Widzę że powoli ogarniają temat VR, jeśli wejdzie wsparcie dla Vive to wtedy na pewno się skuszę!
 
Login: milcz
Posty: 158
Dołączył(a):
Pt mar 24, 2017 11:25 am

Re: Condro2 i sceneria polski północnej

Postprzez jarek » Śr mar 28, 2018 5:31 pm

Zważywszy, że pracują w 3 osoby, przy czym tylko 1 jest programistą i to wszystko w wolnym czasie to jestem pod wrażeniem jak dużo zrobili. Condor 2 ma dedykowaną stronę do supportu: http://www.condorsoaring.com/request-support/
Ja tam zgłosiłem jedną rzecz i odpowiedzieli, natomiast z bardziej ogólnymi kwestiami to chyba lepiej na forum pisać.

Natomiast poza grafiką - która jest dużo lepsza - zarówno kabina jak i scenerie to na razie dużo w dwójce nie widzę zmian, w szczególności model termiki/chmur niestety nie sprawia wrażenia dużo lepszego. Niemniej za cenę 1 pożądnego lotu wg mnie warto. W poniedziałki w multiplayerze lata koło 50 osób na jednej scenerii - robi wrażenie :)
 
Login: jarek
Posty: 1574
Dołączył(a):
Śr gru 21, 2011 5:58 pm

Re: Condro2 i sceneria polski północnej

Postprzez milcz » Śr cze 20, 2018 4:47 pm

Tak sobie pomyślałem, że można by spróbować dogadać się z kimś z dronem i obfotografować okolicę naszego lotniska z powietrza a potem zrobić z tego model metodą fotogrametrii.
 
Login: milcz
Posty: 158
Dołączył(a):
Pt mar 24, 2017 11:25 am

Re: Condro2 i sceneria polski północnej

Postprzez milcz » Śr paź 10, 2018 9:59 pm

Gdyby ktoś był zainteresowany to na priv mogę wysłać dane do mojego FTP z którego można pobrać scenerię.
 
Login: milcz
Posty: 158
Dołączył(a):
Pt mar 24, 2017 11:25 am

Re: Condro2 i sceneria polski północnej

Postprzez jarek » So paź 13, 2018 12:50 pm

To może by dziś lub jutro wieczorem - tj o 22:00 spróbować wspólnie polatać nad wirtualnymi kaszubami?
 
Login: jarek
Posty: 1574
Dołączył(a):
Śr gru 21, 2011 5:58 pm

Re: Condro2 i sceneria polski północnej

Postprzez barteksz » Pn paź 15, 2018 10:42 am

Hej, jestem zainteresowany scenerią okolic Pruszcza.
 
Login: barteksz
Posty: 179
Dołączył(a):
Śr mar 22, 2017 12:26 pm

Re: Condor2 i sceneria polski północnej

Postprzez lutnicx » Śr lut 05, 2020 10:39 pm

Jak dodać scenerię do Condora żeby ją 'widzial'? Ściągnąłem z FTP, rozpakowałem w osobnym folderze. Ale nadal w programie wyświetla się tylko 'Slovenia2'..
 
Login: lutnicx
Posty: 197
Dołączył(a):
Pt gru 07, 2018 12:45 pm

Re: Condor2 i sceneria polski północnej

Postprzez jarek » Śr lut 05, 2020 11:08 pm

rozpakowana sceneria powinna trafić do podkatalogu Landscapes, czyli powinieneś mieć: Condor2\Landscapes\PolandNorth1
 
Login: jarek
Posty: 1574
Dołączył(a):
Śr gru 21, 2011 5:58 pm

Re: Condor2 i sceneria polski północnej

Postprzez jarol » Wt kwi 06, 2021 10:15 pm

Cześć

zakupiłem niedawno Condora 2,
Szukam scenerii Polski, ale tak aby objęła też lotnisko EPOD Olsztyn Dajtki.

Widzę, że Twojej scenerii niewiele brakuje w zasięgu:)
Czy mógłbyś ją troszkę powiększyć? :)

Jeśli nie, to czy mogę sam ją przeedytować? Jestem zielony w tworzeniu scenerii, ale dla chcącego nic trudnego:)

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam
Jarol
 
Login: jarol
Posty: 2
Dołączył(a):
Wt kwi 06, 2021 1:49 pm

Re: Condor2 i sceneria polski północnej

Postprzez jarek » Śr kwi 07, 2021 12:59 am

Cześć,
Niestety choćby minimalna zmiana wymiarów mapy oznacza pracę zupełnie od nowa, bo zmieniają się wszystkie koordynaty mapy (a określenie współrzędnych jest pierwszym etapem, od którego zależą wszystkie kolejne - warstwa elewacji, warstwa poszatkowanych na kafle zdjęć, warstwa lasów, warstwa obiektów), tak że nie da się jej ani powiększyć, ani przeedytować. Nawet po skompresowaniu pliki źródłowe tej scenerii zajmują kilkadziesiąt gigabajtów, więc trudno by było je udostępnić (poza tym że z czysto formalnych powodów nie mogę ich udostępnić), a jak poczytasz tutoriale tworzenia scenerii to sam się przekonasz, że ze względu na odmienne współrzędne nie na wiele by Ci się przydały łatwiej i czyściej jest zacząć od zera (czego ja osobiście już nie planuję robić).
Jeśli faktycznie chciałbyś zrobić scenerię to sugeruję najpierw zrobić dla ćwiczeń malutką - tak by sprawnie przećwiczyć wykonalność realizacji wszystkich etapów, a dopiero potem brać się za pełnowymiarową.
Powodzenia!

Alternatywne rozwiązanie to po prostu zacząć latać szybowcami w Microsoft Flight Simulator 2020 - tam "wbudowana" sceneria obejmuje cały świat i generalnie wygląda lepiej niż jakakolwiek z Condora 2. :) Minus jak na razie to brak realistycznej termiki.
 
Login: jarek
Posty: 1574
Dołączył(a):
Śr gru 21, 2011 5:58 pm

Re: Condor2 i sceneria polski północnej

Postprzez tomek_s. » Śr kwi 07, 2021 12:41 pm

Jeśli nie, to czy mogę sam ją przeedytować? (...) dla chcącego nic trudnego:)

No i pięknie! ...widzę, że nieźle się bawicie chłopaki! :mrgreen:
Rozumiem, że rozpracowujecie zajęcia na przyszłość, na długie zimowe wieczory, bo wiecie sezon się zaczyna i czas na latanie ( w realu ).
 
Login: tomek_s.
Posty: 5529
Dołączył(a):
Pt kwi 07, 2006 4:14 pm

Re: Condor2 i sceneria polski północnej

Postprzez jarol » Śr kwi 07, 2021 5:49 pm

ok, dzięki za odpowiedź.
MS2020 mam, też i czekam na termikę.
W tym roku planuję zakończyć moje szkolenie szybowcowe w Olsztynie.
Do wakacji chciałby sobie potrenować na sucho..
A termika w MS2020 nie zapowiada się szybko.

Może zrobię jakiś mały teren w okolicy lotniska...
Albo po prostu polatam tak jak jest...

pozdro!
 
Login: jarol
Posty: 2
Dołączył(a):
Wt kwi 06, 2021 1:49 pm

Powrót do Projekt "Condor"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość