Sobota 0308

Plany lotów oraz rzeczy związane z lataniem w EPPR
  • Autor
    Wiadomość

Re: Sobota 0308

Postprzez InterVox » So sie 03, 2019 10:31 pm

Telewizja kłamie.
Prasa kłamie.
WebChrono też kłamie.
Po pierwsze Jacek L dzisiaj nie latał z Lisich.
Po drugie Tomek S obleciał podaną trasę, ale na Piracie.
Na „borowikowym” latał Borowik i też obleciał trasę (ale nie deklarowaną - bo startował ostatni wśród cóś 80 szybowców i warun się skończył ;)
Także ten, nie wierzcie telewizji, prasie i Internetom ;)
Pozdrawiam
M

Login: InterVox

Postprzez marcin.chmura » So sie 03, 2019 10:41 pm

jarek napisał(a):No i pięknie. Kluczowe pytanie w kontekście Pucharowym czy dostaliście w strefie Echo pozwolenie na 900m, czy na 3500ft? Bo o 12:48 wykręciłeś pierwszy komin w Echo na 950m więc przy 3500ft tj. 1067m można jeszcze uznać.

Było dziś uruchomione 3500ft w Echo.

Login: marcin.chmura

Postprzez jarek » So sie 03, 2019 11:00 pm

InterVox napisał(a):Telewizja kłamie.
Prasa kłamie.
WebChrono też kłamie.
(...)
Także ten, nie wierzcie telewizji, prasie i Internetom ;)

WebChrono nie kłamie, tylko jest okłamywane.
Nie wiem co tam pijecie (jak można pirata z DG 200 pomylić? i to jeszcze ręcznie wpisując?), ale jak wytrzeźwiejecie to zaimportujcie poprawiony lub wyedytujcie chrono tak by się zgadzało (Na miejscu mogą to Wojtek I lub Tomek S zrobić).

BTW niedeklarowane też można w WebChrono zapisać - zadanie wówczas zamiast "PRZELOT" dać "PD" (czyli Przelot Dowolny) i wpisać dystans.

Login: jarek

Postprzez InterVox » N sie 04, 2019 12:28 am

Mam deklarowanych cały stosik, a nie wpisany w WC, to co mi takim PD zawracasz ;)
Pozdrawiam
M

Login: InterVox

Postprzez cypis » N sie 04, 2019 8:19 am

jarek napisał(a):Ciekawa jest analiza początku logu - fajnie widać, że po pierwszym łatwym kominie ucieczka z Echo nie była już tak prosta - po paru zwitkach w Delta na ok 550m już wracałeś nad lotnisko na powrocie słaby komin, który znosząc w Delta zakończył się 5 zwitkami już w ujemnym kominie :) potem przeskakiwanie z kręceniem i znowu ok 550m w Delta, ale chyba już musiały się ładne Cu pojawiać bo wcale już nie wracałeś tylko w słabych kominach dawałeś się znieść bardziej na PD - dopiero po 40minutach od pierwszego komina przekroczyłeś 1000m będąc już daleko w Delta. :) - Latać * i się nie bać :)

Miałem wielką chęć polatania nad borami, i przekonanie że się da. Pomimo braku "ducha przelotowego" na starcie i perspektywy trudnego powrotu, niemal balonowym lotem doczłapałem do Starogardu i pierwsze przyzwoite Cu. A nad Borami podstawa prawie 1700 i noszenia 2-4m/s. Nie powiem że idealnie bo były dziury po kresce i trzeba było "halsować". W rejonie Tucholi spotkałem kila szybowców zapewne z Grudziądzkich RZS-ów. Przy drugim punkcie chmury się znacząco wypiętrzyły i miejscami kropił deszczyk. Było też alto w rejonie ostatniego PZ i 30km przed, ok 16-tej postanowiłem wracać. Im bliżej Pruszcza tym trudniej "coś" znaleźć ostatnia w miarę porządnie wyglądająca chmurka na trawersie Starogardu niestety się rozpadła. Pewny dolot wypracowałem dopiero opodal Skarszew pod ledwo zauważalnym kłaczkiem. Jak zwykle trochę za późno wystartowałem. Ale na pewno dzień nie był stracony. :D

Login: cypis

Poprzednia strona

Powrót do EPPR