Pirat :: Odry woj. Pomorskie

zalecenia, porady, przestrogi, zdarzenia
  • Autor
    Wiadomość

Pirat :: Odry woj. Pomorskie

Postprzez InterVox » So mar 31, 2018 9:09 am

Pozdrawiam
M
 
Login: InterVox
Posty: 677
Dołączył(a):
Pn gru 31, 2012 12:25 am

Re: Pirat :: Odry woj. Pomorskie

Postprzez jarek » So mar 31, 2018 5:45 pm

Szkoda, że na raporcie praktycznie zero konkretów, mogli chociaż fotę tego tej przeszkody dać.

To ja proponuję lekturę https://bezpieczenstwo.dlapilota.pl/sites/bezpieczenstwo.dlapilota.pl/files/2016_0861_rk.pdf
Lądowanie ucznia na puchaczu z niedolotem - pomimo kręgu na zwiększonej wysokości z powodu silnych duszeń.
Komisja wyliczyła że jeśli to było duszenie -6m/s to Puchaczem przez duszenia należało lecieć 175km/h, tą samą metodą można by np. zobaczyć z jaką prędkością należałoby lecieć piratem w duszeniach np. -3 do -6 m/s (w kontekście ostatniego lotu SP-2727).

BTW w Kornym potrafi bardzo dobrze nosić, ale co za tym idzie jak się w złym momencie wystartuje też od momentu wyczepienia aż do lądowania mocno dusić - nie raz już zaliczyłem na piracie w Kornym sytuację gdy po wyczepieniu na ledwo ponad 300m dostawałem nieustanne duszenie 3m/s - co oznacza praktycznie od razu po wyczepieniu bez żadnej próby krążenia podchodzenie do lądowania.
 
Login: jarek
Posty: 1574
Dołączył(a):
Śr gru 21, 2011 5:58 pm

Re: Pirat :: Odry woj. Pomorskie

Postprzez InterVox » So mar 31, 2018 6:18 pm

Pomijając kwestię, że nad Kornem czasem można się „kupić” w najmniej oczekiwanym momencie - i to na szybowcu znacznie lepszym od Pirata - pozostaje pytanie jak na wstępie: co to za Pirat latał po naszym niebie podczas majówki w 2014 roku ;)
Pozdrawiam
M
 
Login: InterVox
Posty: 677
Dołączył(a):
Pn gru 31, 2012 12:25 am

Powrót do Bezpieczeństwo Lotów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron