• Autor
    Wiadomość

Sceneria polskich gór i nie tylko

Postprzez jarek » Pt sty 03, 2020 1:48 pm

Niedawno pojawił się super prezent dla polskich szybowników - sceneria "Podkarpackie" obejmująca południową i wschodnią Polskę. Co ciekawe scenerię "dla swoich polskich przyjaciół" zrobił Węgier - nawet na jednym z ekranów startowych umieścił w obu językach "Polak Węgier dwa bratanki..." - no jak ich nie lubić :)
Trochę już polatałem i wygląda na to, że okolice lotnisk mają podkład z dość szczegółowych zdjęć foto + zamodelowane lasy i charaketrystyczne budynki lotnisk, a dalsze rejony tylko z satelitarnych.
Polatałem już trochę na Żarze - są zalesione wzgórza, jest hotel, hangary, elektrownia, nawet paralotnie w powietrzu są :) i na żaglu na Bezmiechowej - jest nawet wózek do wciągania szybowców na górę :)
W porównaniu z naszymi polami to tam na południu mają odpowiedniki naszych ogródków działkowych - masakra - naprawdę "małopolska".
Na stronie https://www.condor-club.eu/viewscenery/242/?id=338 widać mapę scenerii ze wskazaniem zamodelowanych lotnisk - od Włocławka na północy (który też mam w scenerii polski północnej) aż do Previdzy na pd, jest Martin, Nowy Targ, a obok Czarna góra, z której można startować jak z lin gumowych, wiele lotnisk bieszczadzkich i kilkadziesiąt mniej znanych innych (takie Balice np. są ;) ).

Niestarczy mi sezonu zimowego by to wszystko oblatać :).

Gorąco polecam też jako narzędzie do zapoznania się z danym rejonem zanim się tam będzie latać w realu.
 
Login: jarek
Posty: 1574
Dołączył(a):
Śr gru 21, 2011 5:58 pm

Powrót do Projekt "Condor"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron