ZAJĘCIA DOSKONALĄCE - loty w EPPR

Zapraszam Wszystkich chętnych na ZAJĘCIA DOSKONALĄCE
z zagadnień lotów w okolicach EPPR

które odbędą się w sobotę 07.12 o godzinie 17.3o
Miejsce: Gdańsk, ul. Czopowa 10

Zaproszenie dotyczy wszystkich pilotów, uczniów i tych ,
którzy nie wiedzą czy mogą przyjść i boją się zapytać.

PSSzAG

więcej w wątku na forum:
viewtopic.php?f=47&t=7940&p=33602#p33602

• Autor
    Wiadomość

Condor2 i sceneria polski północnej

Postprzez jarek » N mar 18, 2018 2:21 am

Ponieważ pogoda ostatnimi czasami lataniu nie sprzyjała, a dodatkowo życie rodzinne mi latania w tym sezonie nie ułatwi zainwestowałem w Condora 2 i oczywiście od razu zabrałem się za produkowanie do niego scenerii polski północnej - dzięki lepszym tutorialom, oprogramowaniu GISowemu i rosyjskiemu oprogramowaniu do ściągania map foto :) udało mi się zrobić w dobrej rozdzielczości mapę obejmującą:
EPPR, EPKO, EPGI, EPKZ, EPEL, EPTO, EPWK, EPPI, EPBD i oczywiście wszystko pomiędzy.
Dodatkowo z openstreet map udało mi się zaciągnąć warstwę dotyczącą lasów dzięki czemu lasy są prawidłowo odwzorowane trójwymiarowymi drzewami - dzięki czemu można poćwiczyć latanie nad kaszubskimi borami :)
Wrzucam kilka screenshotów:
https://imgur.com/a/ZnCgV

Condor też bardzo dobrze nadaje się do ćwiczenia korzystania z LK8000 i XCSoar - za pomocą odpowiedniego programiku emulującego port com po WiFi można bez problemu połączyć LK8000/XcSoar na komórce z Condorem.

Sceneria zajmuje kilka gigabajtów (pliki źródłowe kilkadziesiąt), dodatkowo mapy foto raczej nie są dystrybuowalne więc nie ma szans by opublikować to w sieci, ale jakby co z członkami sekcji mogę się podzielić :)
Ostatnio edytowano So sty 05, 2019 12:27 pm przez jarek, łącznie edytowano 1 raz

Login: jarek

Re: Condro2 i sceneria polski północnej

Postprzez milcz » So mar 24, 2018 1:43 pm

Najs!
Ja niestety zraziłem się do Condora ze względu na żenujący poziom supportu z ich strony, a konkretnie całkowity brak.
Dwójka wygląda obiecująco bo w końcu przeszli na DX11, ale ze względu na powyższe raczej spasuję.

EDIT: Widzę że powoli ogarniają temat VR, jeśli wejdzie wsparcie dla Vive to wtedy na pewno się skuszę!

Login: milcz

Postprzez jarek » Śr mar 28, 2018 5:31 pm

Zważywszy, że pracują w 3 osoby, przy czym tylko 1 jest programistą i to wszystko w wolnym czasie to jestem pod wrażeniem jak dużo zrobili. Condor 2 ma dedykowaną stronę do supportu: http://www.condorsoaring.com/request-support/
Ja tam zgłosiłem jedną rzecz i odpowiedzieli, natomiast z bardziej ogólnymi kwestiami to chyba lepiej na forum pisać.

Natomiast poza grafiką - która jest dużo lepsza - zarówno kabina jak i scenerie to na razie dużo w dwójce nie widzę zmian, w szczególności model termiki/chmur niestety nie sprawia wrażenia dużo lepszego. Niemniej za cenę 1 pożądnego lotu wg mnie warto. W poniedziałki w multiplayerze lata koło 50 osób na jednej scenerii - robi wrażenie :)

Postprzez milcz » Śr cze 20, 2018 4:47 pm

Tak sobie pomyślałem, że można by spróbować dogadać się z kimś z dronem i obfotografować okolicę naszego lotniska z powietrza a potem zrobić z tego model metodą fotogrametrii.

Postprzez milcz » Śr paź 10, 2018 9:59 pm

Gdyby ktoś był zainteresowany to na priv mogę wysłać dane do mojego FTP z którego można pobrać scenerię.

Postprzez jarek » So paź 13, 2018 12:50 pm

To może by dziś lub jutro wieczorem - tj o 22:00 spróbować wspólnie polatać nad wirtualnymi kaszubami?

Postprzez barteksz » Pn paź 15, 2018 10:42 am

Hej, jestem zainteresowany scenerią okolic Pruszcza.

Login: barteksz

Powrót do Projekt "Condor"