• Autor
    Wiadomość

12-13.12

Postprzez mateusz.pusz » So gru 12, 2009 5:15 pm

Sa chetni na loty w ten weekend? Wstepny plan startu to:
- sobota od 19 - 21
- niedziela ok 18 - 19
 
Login: mateusz.pusz
Posty: 912
Dołączył(a):
Śr maja 27, 2009 8:12 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 12-13.12

Postprzez tomek_s. » N gru 13, 2009 2:44 pm

...tak jak w kontakcie sms - ja musze z kompem do ladu dojsc ( znow ), a weekendowe prace mi w tym nie pomagaja.
 
Login: tomek_s.
Posty: 5529
Dołączył(a):
Pt kwi 07, 2006 4:14 pm

Re: 12-13.12

Postprzez A.Woo » N gru 13, 2009 8:18 pm

Kup sobie legala, to ędziesz miał problem z głowy :P
 
Login: A.Woo
Posty: 898
Dołączył(a):
N gru 17, 2006 12:46 am

Re: 12-13.12

Postprzez tomek_s. » Pn gru 14, 2009 9:21 am

...czekaj, czekaj ... o jakim legalu myslisz?
legalnego kompa mam. :-) iba mi procek szwankuje lub plyta glowna, bo wiesza sie juz po 2 sek. nie moge nawet do biosu wejsc. qrde problem w tym , ze zarobiony jestem i srednio mam czas na potyczki ze sprzetem.
 
Login: tomek_s.
Posty: 5529
Dołączył(a):
Pt kwi 07, 2006 4:14 pm

Re: 12-13.12

Postprzez A.Woo » Pn gru 14, 2009 12:38 pm

TO BYŁ ŻART! Jak ci się wiesza, to znaczy, że albo padło ci chłodzenie lub przegrzał się procesor/chipset, albo masz coś pokręcone w biosie i sprzęt próbuje działać szybciej niż wymyślili to inżynierowie. Uzyj "recall defaults" w bios'ie i problem powinien zniknąć chyba, że sprzęt nadaje się do gruntownej naprawy/wymiany. Wtedy pisz list do Św. Mikołaja. Ino szybko po śnięta toosh toosh!
 
Login: A.Woo
Posty: 898
Dołączył(a):
N gru 17, 2006 12:46 am

Re: 12-13.12

Postprzez Michal_Rybinski » Pn gru 14, 2009 12:49 pm

Andrzej Wąsik napisał(a):... Uzyj "recall defaults" w bios'ie i problem powinien zniknąć...


Jak byś przeczytał ze zrozumieniem, to byś zauważył ze Tomek napisał że "nie mogę nawet do biosu wejść" więc rada żeby coś przestawiał w nim jest z lekka głupawa... jedyne co by mógł zrobić to zewrzeć zworką (najczęściej obok bateryjki) bios żeby się zresetowały ustawienia fizycznie ale nowe płyty mogą nie mieć już takiego bajeru - trzeba by sprawdzić.

Tomek, podmień zasilacz i sprawdź, mi to wygląda na brak odpowiedniego napięcia, chyba ze Ci stoi ;) wentylator na procesorze to wtedy też czasem tak to może wyglądać z tym że wtedy albo by się nie uruchomił w ogóle, albo by piszczał ale nie znam wszystkich producentów i ich tricków ;)
 
Login: Michal_Rybinski

Re: 12-13.12

Postprzez tomek_s. » Pn gru 14, 2009 6:01 pm

jedyne co by mógł zrobić to zewrzeć zworką (najczęściej obok bateryjki) bios żeby się zresetowały ustawienia(...)

no ktos mi wlasnie sugerowal takie zwarcie na plycie. mam nadzieje, ze sie uda.
ostatni raz jak to robilem padla cala plyta, bo nie trafilem w to co trzeba :-)

Tomek, podmień zasilacz i sprawdź, mi to wygląda na brak odpowiedniego napięcia, chyba ze Ci stoi ;) wentylator na procesorze (...)
no dla ulatwienia dodam, ze nie stoi zaden wentylator, bo ich po prosu w kompie nie mam. jakis czas temy wywalilem wszystkie ruchome czesci, bo szumialy ....
...jak myslicie moze to jest przyczyna? .... moze jest za cicio i komputer nie wie, ze ma sie uruchomic ? ....bo gdyby slyszal szum, to by wiedziel, ze to juz i ze czas do pracy wstawac .... :-)

a tak zupelnie powaznie mam wodne chlodzenie i raczej nie ma mozliwosci przegrzewania. no nic, mam nadizeje, ze dzisiaj dojde do tego co i jak.
 
Login: tomek_s.
Posty: 5529
Dołączył(a):
Pt kwi 07, 2006 4:14 pm

Re: 12-13.12

Postprzez tomek_s. » Pn gru 14, 2009 9:29 pm

oki doki .
otworzylem kompa, kichnalem do srodka i to jak sadze przepedzilo zle duchy, bo w sumie nic innego nie zrobilem. komp dziala, mozemy latac.
 
Login: tomek_s.
Posty: 5529
Dołączył(a):
Pt kwi 07, 2006 4:14 pm

Re: 12-13.12

Postprzez mateusz.pusz » Pn gru 14, 2009 11:15 pm

Fajnie, ze masz sprawny komputer. Mam nadzieje, ze zobaczymy cie na starcie przy nastepnej okazji.

Tak "zmieniajac" temat chcialbym zdac relacje z lotow ostatniego weekendu. Niestety w sobote z powodu "brzydkiej pogody" zawodow nie rozegrano. W niedziele natomiast oblecielismy na PW-5 (Smyk aka plemnik) trojkat 151km (Zar, Chrzanow, Rybnik, Zar). Na starcie pojawil sie Andrzej, ja i jeszcze 2 kolegow ze swiata, ale oni niestety dali w drzewa jeszcze przed oficjalnym startem zadania. Trasa zajela nam prawie 2 godziny (1:52), a poziom byl bardzo wyrownany. Pomimo, ze start nie byl jednoczesny, a trasy w wiekszosci sie nie pokrywaly, to na mecie zameldowalismy sie z 30s roznica czasow. W niedziele wygral Andrzej. GRATULACJE!!!
 
Login: mateusz.pusz
Posty: 912
Dołączył(a):
Śr maja 27, 2009 8:12 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 12-13.12

Postprzez A.Woo » Wt gru 15, 2009 11:18 am

Michal_Rybinski napisał(a):Jak byś przeczytał ze zrozumieniem, to byś zauważył ze Tomek napisał że "nie mogę nawet do biosu wejść"

Do BIOS'u można wejść ZAWSZE ponieważ zanim cokolwiek się uruchomi na standardowych ustawieniach uruchamia się właśnie BIOS - taka jego natura. Dopiero potem właśnie BIOS przełącza chipset/procesor/urządzenia w odpowiedni tryb pracy.
Są 3 powody, że nie może wejść do BIOS'u:
1. Tomek nie umie wejść do BIOS'u bo nie ma hasła, albo nie pamięta którym klawiszem się wchodzi
2. Używa "starej" płyty ze zworkami i musi je przestawić na najwolniejsze działanie komputera.
3. Sprzęt jest uszkodzony i nadaje się do wymiany. Wtedy należy zacząć od wydedukowania co padło i na to jest jedyna "domowa" metoda:
a) odłączyć absolutnie wszystkie urządzenia (dyski, karty etc.) zostawiając tzw. podstawową konfigurację - płyta główna i procesor.
b) włączyć komputer i czekać aż przy uruchomieniu "zapika" parę razy. Każde piknięcie coś oznacza ale tutaj nas to nie interesuje. Pika znaczy, że żyje.
c) wkładamy pamięć i j/w czekamy czy piknie.
d) wkładamy kartę graficzną i j/w czekamy aż piknie.
Brak piknięć oznacza błedne działanie danego elementu - karty lub pamięci. Jeżeli działa to wkładamy dysk twardy i próbujemy uruchomić system + do tego jakieś testy stabilności/wydajności. Potem dopiero podłączamy resztę (po jednym urządzeniu) i sprawdzamy stabilność.
Najczęstszą przyczyną jest uszkodzona, albo przetaktowana pamięć. Czasami poprostu coś nie łączy i wystarczy wyjąć wszystko i jeszcze raz włożyć ew. poruszać złącza pamięci czy kart.
Co do zwierania bpłyty to poprostu wyjmuje się baterię, czeka 1-2 minuty (można pomóc zewrzeć śrubokrętem) i tyle. BIOS odpala się absolutnie zawsze jeśli procesor i płyta działają stabilnie (nie są przegrzane).
Ostatnio edytowano Wt gru 15, 2009 11:36 am przez A.Woo, łącznie edytowano 1 raz
 
Login: A.Woo
Posty: 898
Dołączył(a):
N gru 17, 2006 12:46 am

Re: 12-13.12

Postprzez A.Woo » Wt gru 15, 2009 11:28 am

mateusz.pusz napisał(a):W niedziele wygral Andrzej. GRATULACJE!!!

Tym razem mi się udało chociaż w połowie trasy to ja gratulowałem Mateuszowi. :lol:
Trasa którą sobie wybraliśmy miała być generalnie płaska z niskimi podstawami chmur i ciasnymi kominami. Wtedy naprawdę jest zabawa bo dosyć często trzeba się wykręcać i widać wtedy kto lepiej to robi. Ja miałem fuksa i 2 razy trafilem na komin który dopiero się budował (nie miał jeszcze chmury nad sobą), a takie świeże kominy zwykle mocno ciągną do góry. Jakby co to zapraszam innych bo zabawa w Condorze zaczyna się robić naprawdę fajna, a Plemnik to baaaardzo fajny szybowiec.
 
Login: A.Woo
Posty: 898
Dołączył(a):
N gru 17, 2006 12:46 am

Re: 12-13.12

Postprzez mateusz.pusz » Wt gru 15, 2009 1:05 pm

Moim zdaniem wiekszosc jak nie wszystkie szybowce sa fajne :wink: Plemnik po prostu najlepiej odzwieciedla nasze aktualne realia.
 
Login: mateusz.pusz
Posty: 912
Dołączył(a):
Śr maja 27, 2009 8:12 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 12-13.12

Postprzez izajasz » Wt gru 15, 2009 11:06 pm

Chłopaki, o jakim Condorze mówicie?
A ten Plemnik to brzmi całkiem zastanawiająco ;)
 
Login: izajasz
Posty: 122
Dołączył(a):
Cz maja 29, 2008 7:21 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: 12-13.12

Postprzez mateusz.pusz » Wt gru 15, 2009 11:38 pm

Przewodnik dla niewtajemniczonych :lol:

Condor:
http://www.condorsoaring.com

Plemnik:
http://www.piotrp.de/SZYBOWCE/ppw5.htm

Zapraszamy do zabawy i nauki Obrazek
 
Login: mateusz.pusz
Posty: 912
Dołączył(a):
Śr maja 27, 2009 8:12 am
Lokalizacja: Gdańsk

Powrót do Projekt "Condor"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron