Dane Baro/Vario z Zegarka do XcSoar/LK8000

Ogólne ciekawostki związane z szybownictwem i nie tylko
  • Autor
    Wiadomość

Dane Baro/Vario z Zegarka do XcSoar/LK8000

Postprzez jarek » So sty 25, 2020 8:33 am

Taka ciekawostka - kto był na warsztatach z XcSoar / Condora syłyszał, że mnie Samsung okiwał bo w A7 edycji z 2017 był barometr, a w edycji z 2018 (którą niestety nabyłem po cudownie działającym baro w S4) go nie ma, przez co XcSoarowe AudioVario z danych po GPS-ie raczej wydaje żałosne jęki niż kojące uszy radosne pikanie.
Rozwiązanie na ten sezon wykombinowałem dość oryginalne - mianowicie mam chińskiego smartwatcha Amazfit Verge, który ma barometr i jak się okazuje pod spodem chińskiego androida około v.5.1.
Tak więc napisałem na tego androida apkę zczytującą dane z zegarkowego sensora baro i za pomocą bluetootha przesyłąjącego sekwencje NMEA z zakodowanym ciśnieniem i wyliczeniem aktualnego vario do XcSoara/LK8000 zainstalowanego na komórce - dzięki czemu oprócz audiovaro również snailtrail pokazuje dokładniejszą historię noszeń.
Testy w różnych windach (wspaniałe narzędzie do testowania Vario - w bloku mam 1m/s, a w biurze strażacka jeździ 2,5m/s) wypadły pomyślnie teraz czekać na termikę :)
Dodam może jeszcze, że po stronie XCSoar jako podłączone urządzenie mam to skonfigurowane jako "LXNav on Bluetooth server" - z kodu źródłowego XCSoar wynika, że driver LXNav ma rozbudowaną obsługę zdań NMEA a przy tym dobrze akceptuje braki w tych danych (ja pcham tylko baro alt i vario). Zapewne pod LK8000 też dałoby radę, tylko że LK8000 nie ma audio vario.
 
Login: jarek
Posty: 1574
Dołączył(a):
Śr gru 21, 2011 5:58 pm

Powrót do Ciekawostki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości